PENTAX K-1

PENTAX K-1 plnoformátová zrcadlovka vybavená Full-frame 36,4 Mpx

Sdílet na Facebooku

Pentax K-1 je plnoformátová zrcadlovka vybavená Full-frame 36,4 Mpx CMOS snímačem, pěti osou stabilizací snímače a optickým hledáčkem se 100% pokrytím.

Pentax K-1 je pro mne velké a příjemné překvapení.

 Když jsem Pentax K-1 uchopil poprvé v životě do ruky, nebyl problém nastavit veškeré parametry, protože menu je intuitivní, přehledné, tlačítka a ovládání fungují perfektně, vše je hned jasné a vše působí velmi solidním zpracováním.

Vzhledem k množství tlačítek, koleček a přepínačů na těle Pentaxu K-1 nemusí Pentax každému vyhovovat, mne však vyhovoval maximálně, narozdíl od Nikonu D-850, kde mi menu připadalo hrozné a nepřehledné.

Pohled přes velmi kvalitní hledáček Pentaxu K-1 je také velmi příjemný.

Výsledné fotografie z Pentaxu K-1 byly téměř všechny ostré, což dokládám ve fotogalerii níže. Tento fotoaparát jsem před testem trochu neprávem podceňoval. Jako plnoformátová zrcadlovka s rozlišením 36,4 Mpx za cenu 57.390 Kč + objektiv Pentax D FA 24-70 f/2,8 ED SDM WR za 37.990 Kč nabízí velmi konkurenční fotoaparát, na kterém jsem poctivě řečeno jen těžce hledal nedostatky.

Co říci na závěr? Tato profesionální zrcadlovka s retro vzhledem, dokonalým zpracováním, perfektním hledáčkem a dokonalou optickou kvalitou mi určitě na dlouhou dobu utkví v mysli a nezbývá než Pentaxu pogratulovat.

 

 

 

 

výřezy a srovnání

Galerie Pentax K-1