PENTAX k-1

PENTAX k-1 plnoformátová zrcadlovka vybavená full-frame 36,4Mpx

Sdílet na Facebooku

Pentax K-1 je plnoformátová zrcadlovka vybavená full-frame 36,4Mpx CMOS snímačem, pěti osou stabilizací snímače a optickým hledáčkem se 100% pokrytím.

Pentax K-1, je pro mne velké  a příjemné překvapení.

 Když jsem Pentax K-1 uchopil poprvé v životě do ruky, nebyl problém nastavit veškeré parametry, protože menu je intuitivní, přehledné, tlačítka a ovládání fungují perfektně, vše je hned jasné a vše působí velmi solidním zpracováním.

Vzhledem k množství tlačítek ,koleček a přepínačů na tělě  Pentaxu K-1 nemusí Pentax každému vyhovovat, mne však vyhovoval maximálně, narozdíl od Nikonu D-850  kdemi menu připadalo hrozné a nepřehledné.

Pohled přes velmi kvalitní hledáček Pentaxu K-1 je také velmi  příjemný.

Výsledné fotografie z Pentaxu K-1  byly téměř všechny ostré, což dokládám ve fotogalerii níže, tento fotoaparát jsem před testem trochu neprávem podceňoval, Pentax K-1 jako plnoformátová zrcadlovka s rozlišením 36,4 Mpx za cenu: 57.390,- kč + objektiv Pentax D FA 24-70 f/2,8 ED SDM WR za 37.990,- kč, nabízí velmi konkurenční fotoaparát, na kterém jsem poctivě řečeno jen těžce hledal nedostatky.

Co říci na závěr , tato professionální zrcadlovka s retro vzhledem, dokonalým zpracováním, perfektním hledáčkem a dokonalou optickou kvalitou mi určitě na dlouhou dobu utkví v mysli a nezbívá než Pentaxu pogratulovat.

 

 

 

 

výřezy a srovnání

Galerie Pentax K-1