PENTAX KP

Digitální zrcadlovka PENTAX KP

Sdílet na Facebooku

Velmi kvalitní digitální zrcadlovka s čipem APSC PENTAX KP

Pentax KP                        28.490,- kč

tělo+ objektiv 18-55 WR  f/3,5-5,6:   31.990,- kč

  • 24,3 Mpx CMOS snímač velikosti APS-C bez AA filtru
  • Vestavěný Shake Reduction s podporou funkce Pixel Shift a stabilizací v 5 osách
  • Vysoké rozlišení posuvem pixelu (Pixel Shift)
  • Tělo je utěsněné proti vlhkosti a prachu na 67 místech. AF systém používá 27 bodů, nejrychlejší závěrka 1/24000 s, a rychlost seriového snímání 7sn/s. rozsah ISO 100-819200. 

 

Pentax KP je bezesporu velice zajímavý fotoaparát třídy APSC, proto jsem se ho rozhodl krátce otestovat a popsat jaký na mne udělal dojem.

Než jsem tento fotoaparát poprvé uchopil, viděl jsem ho pouze na webu a tam působyl robusnějším dojmem než ve skutečnosti je, tj po prvním uchopení z mé strany přišlo trochu zklamání, plast těla dává velmi laciný dojem , i tělo je celkem malé a rozhodně se tento fotoaparát nemůže  srovnávat s kvalitnějším Pentaxem K-1, který je dokonale zpracován a při mém testu na mne velmi   zapůsobyl, u Pentaxu KP se tedy v tomto ohledu ze strany výrobce šetřilo.

Po stránce rozmístnění ovladačů je na tom Pentax KP  dobře, ovládání je celkem intuitivní a docela rychle  se mi podařilo nastavit požadované parametry oproti například.Sony, Olympusu, ale i Nikonu .

Pentax KP má možnost nastavení ISO až 819000 ISO, tj ihned mne zaujalo nakolik je Pentax KP použitelný na vyšších hodnotách ISO.

Do ISO:3200 jsou zachovány veškeré detaily, ISO: 6400 je slušný kompromis a na vyšší hodnoty je u přiblížení 1:1 totální ztráta detailů.

Každopádně šum zvládá Pentax KP docela dobře, ne však výrazně lépe než konkurence a hladinu ISO až do 819000 samozřejmě lze chápat jen jako marketingový tah výrobce.

Pokud se jedná o fotografie samotné, tak na první pohled působí dobře, při přiblížení 1:1 však lze spatřit nepřesné zaostření, střed snímků je  dobrý, kraje a to především pravá strana však vykazují horší detail, těžko soudit zda je problém v ostřícím systému fotoaparátu, nebo v laciném objektivu, předpokládám, že je problém spíše v objektivu 18-55 WR f/3,5-5,6.

Pentax KP tedy není vůbec špatný fotoaparát a asi bych v případě jeho vlastnictví zvolil kvalitnější optiku, například minimálně PENTAX 17-70 f/4,0.

 

Galerie PENTAX KP