Digitální  zrcadlovka Canon EOS 5D  IV Mark

Špičková professionální digitální zrcadlovka Canon EOS 5D mark IV

Sdílet na Facebooku

Canon EOS 5D Mark IV, Typ obrazového procesoru: DIGIC VI, rozlišení 30 mega pixelů tvořený dvěma fotodiodami, které se dají používat společně nebo jednotlivě.

Vyplatí se připlatit si a pořídit  nástupce úspěšného  professionálního Canonu EOS 5D Mark III, tedy přejít na novější Canon EOS 5D Mark IV... ?

Ihned v úvodu článku přeskočím a rovnou odpovídám, že i, když je strší 5D mark III perfektní professionální přístroj, přestup na 5D mark IV, pokud jste ochotni investovat..... za mne rozhodně ano.

Tento skvělý fotoaparát jsem si musel  jakmile byl dostupný na trhu pořídit a okamžitě se stal mým nejoblíbenějším fotoaparátem.

 

Nebudu zde popisovat technické údaje Canonu EOS 5D mark IV, protože jsou dostupné na každém webu a E shopu které prodávají fotoaparáty.

Zaměřím se na své konkrétní zkušenosti, proč je nový Canon EOS 5D mark IV, lepší a v čem je lepší, nez starší Canon EOS 5D mark III, který také stále považuji za skvělý a podařený  profesionální fotoaparát.

 

1.   Značný nárust už tak výborné obrazové kvality,5D mark III je skvělý, ale 5D mark IV lepší, viz fotogalerie níže, tj podstatně lepší podání v jemných detailech.

2.   I přes navýšení rozlišení na 30 Mpx, nesrovnatelný pokles šumu při vysokých ISO, bez problému lze používat i ISO :8000, aniž by utpěla obrazová kvalita, zde pro mne bylo překvapením, že nový Canon 5D mark IV, i přes vysoké rozlišení, podává vzhledem k míře šumu při vysokých ISO, stejný výkon jako mnou nedávno pořízený Canon EOS D1X mark II.

3.   Mnohem přesnější a rychlejší zaostřování než, u staršího Canonu EOS 5D mark III, který  je v tomto ohledu o úroveň výše, především sport za zhoršených světelných podmínek, ostří rychleji a spolehlivěji.

4.   Díky dotykovému display nemusíte listovat v menu a bleskurychle přenastavíte jakýkoliv paramet, ( například formátování karty  které je uprostřed menu ve žlutém poli ) , toto je významné ulehčení a zrychlení práce, které velmi velmi využívám a díky kterému nemusím ztrácet drahocený čas rolováním a listováním v menu.

5.   video sice téměř nevyužívám, ale musím konstatovat, že 4k video  má značným nárustem kvality , nové zaostřování dle aktuální situace zvládá bleskově  a přesně zaostřovat (  na pohybující se objekty, nebo krajinu a to i za jízdy v automobilu ).

 Ovládání fotoaparátu je téměř totožné se starším Canonem 5D markem III,  tj není potřeba si zvykat na žádnou podstatnou změnu.

Níže vkládám srovnání šumu s mým staším fotoaparátem Canon EOS 5Dmark III a též srovnání optické kvality a jemných detailů.

Současná cena 97.000,- kč  sice nepotěší, ale tento fotoaparát vám  určitě stojí za to o něm vážně uvažovat, pokud tedy požadujete bezprecedentní kvalitu.