Digitální  zrcadlovka Canon EOS 5D  IV Mark

Špičková professionální digitální zrcadlovka Canon EOS 5D mark IV

Sdílet na Facebooku

Canon EOS 5D Mark IV, Typ obrazového procesoru: DIGIC VI, rozlišení 30 mega pixelů tvořený dvěma fotodiodami, které se dají používat společně nebo jednotlivě.

Vyplatí se připlatit si a pořídit  nástupce úspěšného Canonu EOS 5D Mark III, tedy přejít na novější Canon EOS 5D Mark IV... ?

Ihned v úvodu článku přeskočím a rovnou odpovídám, že za mne rozhodně ano.

Tento skvělý fotoaparát jsem si musel  jakmile byl dostupný na trhu pořídit a okamžitě se stal mým nejoblíbenějším fotoaparátem.

 

Nebudu zde popisovat technické údaje Canonu EOS 5D mark IV, protože jsou dostupné na každém webu a E shopu které prodávají fotoaparáty.

Zaměřím se na své konkrétní zkušenosti, proč je nový Canon EOS 5D mark IV, lepší a v čem je lepší, nez starší Canon EOS 5D mark III, který také stále považuji za skvělý  profesionální fotoaparát.

 

1.   Značný nárust obrazové kvality, viz fotogalerie níže, tj podstatně lepší podání v jemných detailech.

2.   I přes navýšení rozlišení na 30 Mpx, nesrovnatelný pokles šumu při vysokých ISO, bez problému lze používat i ISO :8000, aniž by utpěla obrazová kvalita, zde pro mne bylo překvapením, že nový Canon 5D mark IV, i přes vysoké rozlišení, podává vzhledem k míře šumu při vysokých ISO, stejný výkon jako mnou nedávno pořízený Canon EOS D1X mark II.

3.   Mnohem přesnější a rychlejší zaostřování než, u staršího Canonu EOS 5D mark III, který  je v tomto ohledu o úroveň výše, ostří rychleji a spolehlivěji.

4.   Díky dotykovému display nemusíte listovat v menu a bleskurychle přenastavíte jakýkoliv paramet, ( například formátování karty  které je uprostřed menu ve žlutém poli ) , toto je významné ulehčení a zrychlení práce, které velmi velmi využívám a díky kterému nemusím ztrácet drahocený čas rolováním a listováním v menu.

5.   4k video  se značným nárustem kvality videa, nové zaostřování dle aktuální situace zvládá bleskově  a přesně zaostřovat (  na pohybující se objekty, nebo krajinu a to i za jízdy v automobilu ).

 Ovládání fotoaparátu je téměř totožné se starším Canonem 5D markem III,  tj není potřeba si zvykat na žádnou podstatnou změnu.

Níže vkládám srovnání šumu s mým staším fotoaparátem Canon EOS 5Dmark III a též srovnání optické kvality a jemných detailů.

Současná cena 97.000,- kč  sice nepotěší, ale tento fotoaparát vám  určitě stojí za to o něm vážně uvažovat, pokud tedy požadujete bezprecedentní kvalitu.